16.04.2013

Hergün sanat/ Art everyday :: 67

Prompt6ix no.15 ipuçları şöyleydi:

1.tanım ya da denklem
2.bahçe
3.mor ve açık mavi
4.fotoğraflar
5.parmak boyası
6.minik kelimeler
------------------------------------------------
Prompt6ix no.15 clues were:

1.definition or equation
2.garden
3.purple and light blue
4.photographs
5.finger paint
6.tiny words


Ayakkabımı boyarken artan boya ile bu sayfayı boyamıştım.
---------------
I had colored this page with the remaining paint after i painted my shoes.  


Evde çeşitli boy ve kalınlıklarda bir sürü halatım var. İlk başta denizci bağlarını çalışmak için alıyordum ama genel olarak ipleri,sicimleri,halatları seviyorum ben. Çok esnek formları var. Hem de dokuları çok güzel. Sonra kedimle uzun uzun oyun oynuyoruz. Yani iplerin faydaları saymakla bitmez. Bir de ben niyeyse mesleki deformasyon sebebiyle hep ortogonal (dik açılı, keskin köşeli) formlara yöneliyorum. Bunu kırmak için heykel çalışmaya başlamıştım. İpler de bunu kırmak için başka bir araç gibi benim için. Dün halatlardan biriyle bir kolye yapmayı düşünürken aklıma geldi. Sayfaya 2 tanesini yerleştirdim. 
---------------------------------------------
I have tons of ropes/cords of different length and thickness at home. At first i was buying them to practice sailor knots but i love ropes, lanyards, twines, threads. They have flexible forms. Moreover they have excellent texture. And i play with my cat for a long time using ropes. So the uses of ropes are countless. Somehow, because of professional deformation, i always tend towards orthogonal (perpendicular, sharp cornered) forms. I started studying sculpture to break this attitude. Ropes are another tool for this as well. As i was thinking to make a necklace with one of the ropes it suddenly occurred to me and i placed two of them on the page.


Sonra etraflarından izlerini çıkarıp içlerini akrilik boya ile boyadım.
-----------------
Then i traced the ropes and painted the traces with acrylic paint.


Bu aralar fena halde canım sıkkındı. Sadece parlak bahar renklerini kullanıp sayfayı boyadım. Aklıma gelen en ünlü denklem Einstein'ın izafiyet (=relativity) teorisi olduğu için onu yazdım. Bahçeyi biraz soyutlayıp yaprakları ve bir çiçeği boyadım. En son nefret ettiğim pembe boyayı alıp parmaklarımla desenler ekledim. Einstein'ın fotoğrafını da ekleyince sayfa tamamlanmış oldu.
-----------------
Nowadays i am not feeling well. So only using bright spring colors i painted the page. As the most famous equation i knew was Einstein's relativity theory i had written it. I abstracted the garden a bit and painted leaves and a flower. Last, i have added patterns with my finger in the most hated color, pink. After the photo of Einstein was pasted, the page was finished.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba. Zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Yorumlarınız benim için önemli :)
----------------
Hello. Thank you for making the time to share your ideas. Your comments are important for me :)