4.03.2006

Deliliğe ÖvgüKendisi “deli incir” imiş. Yaprakları dökülmüşken bile meyve verme yetisine sahip. Verimli olabilmek için delirmek gerektiğine en güzel kanıt... Saygıyla eğiliyorum önünde.

11 yorum:

 1. İnsanın yapraklarını yolmuşlarken nasıl bulabilir ki bu gücü, meyve verecek yeniden..

  TuLûAt

  YanıtlaSil
 2. Belki saf inattır bizim gücümüz:)

  YanıtlaSil
 3. belki de sadece deliliktir...

  YanıtlaSil
 4. bir de delice denen bir zeytin ağacı türü var. ama ona meyve vermediği için delice diyorlar. aşılanınca uslu zeytin oluyor ve meyve vermeye başlıyor.

  YanıtlaSil
 5. Hep söylediğim gibi en akıllımız direkte asılı:)

  YanıtlaSil
 6. Erasmus amcanın övgüsünden başka türlü bir övgü bu, şiir gibi bir ağaç bence bu, oysa Erasmus amca pek sevgili şairlere de dokunduruyor yok yok giydiriyor demek lazım :)

  YanıtlaSil
 7. bazen mitolojik hikayelere çok daldığım bazenlerde mesela, diyorum ki kadim zamanlarda delilerin nufusunun çok arttığı bir zamanda yani, düşünüp taşınıp yıllarca bize deli diyen ve şu anda azınlık olanlara yapabileceğimiz en büyük kötülük onlara deli demektir, nitekim memlekette demokrasi vardır, biz çokuzdur ne desek odur diye düşünmüşler midir?

  ortada bir deli vardır, hiç biri hiç birine benzememektedir lakin ortada akıllı da vardır, onlarda deliye benzemektedirler. hali hazırda trio azteca'dan ispanyolca bir şarkı dinleyip kafa sallamak ne kadar delilikse sallamamakta o kadar deliliktir. öyle dğeil midir? bence öyledir...

  YanıtlaSil
 8. Faruk söylediğinde haklı olabilirsin. Aklıma Aziz Nesin'in "Deliler Boşandı" adlı öyküsü geldi:)Kim normalin tanımını yapabilir ki?

  YanıtlaSil
 9. bak şimdi bir paradoks oldu işte :p

  YanıtlaSil
 10. "Deliliğin tanımını delilere sorunuz" (W.Tont Believe,Deliliğe Dair)

  YanıtlaSil
 11. "Hepimiz deli doğuyoruz. Bazıları öyle kalıyor."
  Godot'yu Beklerken...

  YanıtlaSil

Merhaba. Zaman ayırıp düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Yorumlarınız benim için önemli :)
----------------
Hello. Thank you for making the time to share your ideas. Your comments are important for me :)